Spät na zoznam článkov

Jarná očista organizmu, 2. časť

Ale áno, dokážeš to!

Jarná očista organizmu, 2. časť

Tak ako sa stromy zazelenajú každý rok tam, kde sú zasadené, tak aj vy môžete prosperovať tam, kde sa momentálne nachádzate. Nepotrebujete zmeniť svoju prácu, rodinu, priateľov či okolie. Stačí zmeniť svoj prístup a otvoriť sa zmene, ktorá sa bude diať automaticky. Avšak nájsť si ten správny životný štýl či správnu motiváciu k zmene, je len na vás. My vám vieme okrem úžasných zdravých obedov ponúknuť aj zopár tipov ako na jarnú očistu a cestu ku zdraviu a spokojnosti. Máte dostatočne silné odhodlanie začať? Tak to môžete vyskúšať s nami.

Ako na to?

1. Čerstvosť a kvalita potravín

Zaraďte do svojho jedálnička čo najviac čerstvých rastlinných potravín a jedzte len čerstvo uvarené jedlá. Môže to byť časovo náročnejšie, ale pre organizmus obrovská úľava od priemyselne spracovaných ale aj živočíšnych jedál či jedál, ktoré sú viackrát zahrievané a tým pádom strácajú výživovú hodnotu.

2. Dostatok vlákniny

Zaraďte do jedálnička dostatok vlákniny v podobe celozrnných obilnín, zeleniny, ovocia ale aj našej obľúbenej strukoviny. Váš organizmus, ale aj partner/ka sa vám poďakuje. Vláknina totiž udržuje zdravú črevnú mikroflóru a vďaka tomu aj dobrú náladu.

3. Pohyb

Pri každej pozitívnej zmene jedálnička je potrebný aj dostatočný pohyb, vďaka ktorému sa dokážu uvoľňovať toxíny z tela bez nepríjemných príznakov ako môže byť bolesť hlavy, tela či nadmerná únava. Preto sa každý deň prejdite, zacvičte si alebo si zatancujte na vašu obľúbenú pesničku. Úľava sa dostaví okamžite.

4. Večerná psychohygiena

Pozrite sa na vaše úspechy, ale aj neúspechy večer tesne pred spaním s odstupom času a bez emócií. Všetky neúspechy, ktoré ste zažili dokážete v mysli prehodnotiť a poučiť sa. Takéto zhrnutie môže poviesť k pozitívnemu návyku a vášmu denno-dennému rastu.

Nechajte sa inšpirovať ľuďmi z vášho okolia a sledujte ich odhodlanie zapáliť sa pre vec, ich úspechy, ale aj zlyhania. Oslávte s nimi každú zmenu, ktorú v živote dokážu zvládnuť. Vďaka tomuto sa dokážete vyvarovať chybám, ktoré ovplyvnili ich neúspech a inšpirovať krokmi, ktoré ich priviedli k želanému úspechu. Začnite so zmenou u seba a užívajte si aj každý malý úspech na vašej ceste ku zdraviu a šťastiu.

Prijmite každú výzvu, ktorá vám príde do života. Takto porastiete a prekonáte samých seba.