Náš príbeh

Hnané túžbou venovať sa vášni, ktorá nás napĺňa, sa s nadšením púšťame do projektu, ktorý nemení celý život len nám, ale kúsok po kúsku pretvára spoločnosť okolo nás a otvára nové možnosti stravovania sa v našom meste Levice. Bistro Sunshine prinášame na trh v decembri v roku 2018, keď tieto chladné, ale nádherné slnečné dni presvetluje vízia, ktorá vznikla už pred mnohými rokmi.

Projekt prináša dlhoročné skúsenosti s vyváženou stravou, budovaním komunity, ktorej záleží na prírode, sebe a svojej rodine či priateľoch. Dielo, do ktorého sa vkladáme, sa zhmotňuje, aby prinieslo úžitok a potešenie nejednému z vás. Spája ľudí, prináša zdravie, radosť a uspokojuje hladošov. .... preto objavujte, vychutnávajte a nechajte sa rozmaznávať...

Bistro Sunshine

Nech je jedlo tvojim liekom a tvoj liek, nech je jedlom.

Bistro Sunshine
Hippokrates Hippokrates Jeden z najvýznamnejších lekárov všetkých čias

Zuzana Šediová

Keď som mala ...násť som povedala mamine, že raz budem mať dom bez záhrady, iba s trávnikom a lehátkom. Doma sme mali totiž veľkú záhradu a nevidela som aké „bohatstvo“ sa za ňou a tou prácou ukrýva.

Túžila som bývať v meste, mať po ruke všetko čo mesto ponúka. Časom som však zistila, že to nie je celkom to pravé „orechové“ a vôbec ma to v tom meste nebaví. Začala mi chýbať príroda, naša záhrada, vybehnúť si len tak hocikedy počas dňa von a odtrhnúť hrášok, jahodu, čerešňu... proste sa napásť.

Môj názor na svet a to čo naozaj chcem sa menil. Keď sa mi narodili deti vedela som, že nechcem bývať v paneláku, ale chcem odovzdať deťom to, čo ma naučili rodičia a starí rodičia. Žiť v súlade s prírodou a láskou. Našťastie som sa vrátila späť k tomu, v čom som bola vychovávaná, k prírode. Vďaka mojej záhradke som pochopila, že zelenina nie je len príloha k jedlu, ale že sa z nej dá vyčarovať hlavné jedlo, ktoré ma zasýti a dodá kopec energie. A tak vznikla moja nová vášeň k vareniu a kombinovaniu zeleniny, byliniek, strukovín, obilnín.

Verím, že stretnutia nie sú náhodné, a ja som stretla Bašku, ktorá ma len utvrdila v mojom zmýšľaní. Postupom času sme začali spolu variť a zistili, že hoci sme tak rozdielne, máme veľa spoločného. Vieme sa neskutočne dopĺňať a odovzdávať si navzájom cenné skúsenosti. Toto zistenie nás posunulo na úroveň odovzdať našu lásku k prírode a k vareniu aj vám a ponúknuť vám kvalitnú stravu bez konzervantov, polotovarov či mrazených surovín.

Ponúknuť vám jedlo, ktoré vám dodá energiu a výživovú hodnotu. Pozdvihnúť jedlo ako liek a nielen naplnenie žalúdka. Pre mňa nastáva nová etapa v mojom živote. Zavesila som klasickú dlhoročnú prácu na logistike na klinec a idem cestou ktorá ma napĺňa, dáva mi zmysel a verím v ňu.

Bistro Sunshine

Nie je dôležitý cieľ, ale cesta ktorou kráčaš.

Bistro Sunshine
Zig Ziglar Americký motivačný rečník

Barbora Tobolářová

Roky cestovania, dobíjania sveta, štúdia či práce, ale aj dobrovoľníctva v zahraničí ma priviedli na cestu, za ktorú som veľmi vďačná. Spoznala som nové domovy a kultúry, zažila neopísateľnú radosť, spojenie s prírodou, zoznámila sa s mnohými ľuďmi, ktorí ma inšpirovali a denne motivovali.

Ako život plynul, začal sa uberať smerom, ktorým som nikdy neplánovala ísť. Jedného dňa som v sebe objavila úžasnú túžbu variť pre mojich priateľov, pre ľudí, ktorí okolo mňa žili a denne ma ovplyvňovali. Vtedy som sa stravovala iba živou stravou a nemala skoro žiadne skúsenosti s varením. Strávila som niekoľko mesiacov v kuchyni a dostala pozíciu šéf kuchárky. Viedla som kuchyňu bez predošlých skúseností, denne padala na zadok a vzápätí sa znova dvíhala. Celý tím v kuchyni ma podržal, vždy keď som to potrebovala. Tieto to skúsenosti, šťastné náhody či omyly ma zaviedli do vôd nepoznaných, ale zároveň ma upevnili v presvedčení, že táto práca je výnimočná a napĺňa každú bunku mojej bytosti radosťou.

Bistro Sunshine je zhmotnením našich, ale aj vašich túžob. Otvára svoje dvere, aby sme s vami zdieľali to najintímnejšie a tým je láska k tomu čo robíme a žijeme.